Županijska smotra Lidrano

Autor: Štefica Facko Vrban, 18. 3. 2021.

I pored epidemioloških neprilika uzrokovanih Covid virusom, a koje su nas u mnogo čemu sputavale, uspjeli smo i ove godine sudjelovati u raznim aktivnostima pa tako i na neizbježnoj smotri Lidrano. Ovogodišnji domaćin Županijske smotre bila je OŠ Marije Jurić Zagorke u Vrbovcu. Na žalost, zbog gore spomenutih problema, nije se mogao realizirati dramski skupni izričaj, u kojem smo do sad postizali vrhunske uspjehe. Zato smo se odlučili da govoreni dio naših dramsko scenskih kvaliteta pretočimo u radio igru. Učitelj Marijo Ožaković, napisao je scensku igru „Čudesna moć glazbe“, ali za pozornicu. Učenici 7. razreda Leon Bašić, David Božurić i Gabriel Skender adaptirali su, montirali i režirali cijelu predstavu za radijski medij jer nije mogla stati u 10 minuta kako je po propozicijama. U realizaciji formata igre učenicima je pomogao učitelj informatike Tomislav Jelić, a sam autor djela, spomenuti učitelj Marijo, kao mentor i voditelj učenika, zajedno s istima stvorio je cjelokupni rad koji je stručno povjerenstvo na okruglom stolu, koji se održao online u srijedu 17. 3., ocijenilo kao vrlo zanimljiv i kvalitetan s postignutim svim radijskim elementima te ga, u konačnici, predložilo za državnu smotru. Spomenimo da su predstavu odigrali slijedeći učenici: Matea Slade, Laura Kaurić, Antonija Jankeš, Marija Blažinčić, Lana Lukinić, Gabriel Skender, Leon Bašić i David Božurić te se mentor svima zahvaljuje na trudu i zalaganju kao i hrabrosti što su se upustili u ovako izazovan natjecateljski projekt.