Festival 1.glas OŠ Pokupsko

Autor: Štefica Facko Vrban, 20. 6. 2021.

I ove godine, po deveti put, u petak, 18.6., organizirali smo tradicionalni festival zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“. Kao i obično, zadnji dan nastave, u školi je vladalo veliko uzbuđenje, strka i užurbanost, što zbog posljednjih zaključivanja ocjena, što zbog slaganja tehnike za provedbu festivala, što zbog treme i želje za sjajnim plasmanom u natjecateljskoj konkurenciji. Zbog epidemiološke situacije, festival se održao ispred ulaza u školu pa iako je bilo preko 30℃, naši učenici izvođači programa, njihovi mentori, te svi nazočni od učenika do roditelja, izdržali su tih sat i 45 minuta uz mnoštvo pjesme, glazbe i plesa. Kroz program su nas pratile voditeljice Matea Slade i Laura Kaurić, a na samom početku festival je otvorila ravnateljica istog i škole Štefica Facko Vrban uz puno ohrabrujućih riječi svim izvođačima. U natjecateljskom programu nastupile su učenice četvrtog razreda Josipa Šandor, Karla Belošević i Josipa Žlebečić kao duo „KJ“, Tara Kuzmić, Lana Lukinić 6. razred, Silvija Belečić 7. razred te Valerija Muža 8. razred uz tamburaški sastav pod vodstvom učitelja Marija Ožakovića. U revijalnom dijelu imali smo prilike uživati uz sjajne plesačice i plesače plesne skupine pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan, novopečeni rok-pop band „Razlaz“ te izvrsne tamburaše koji su pred kraj podigli atmosferu odsviravši dvije tamburaške popularne skladbe i Posavski drmeš. U sastavu žirija bile su učiteljice Smiljana Levar, Jasminka Podlejan te Marina Lapadatović, a nagrađene od strane žirija obznanila je učiteljica Jasminka. Ove godine teško je bilo odlučiti o najboljoj izvedbi jer su sve bile izuzetne te je žiri ipak odlučio da nagradu podijele Valerija Muža s pjesmom „Dajem ti srce“ uz pratnju tamburaša te Tara Kuzmić s pjesmom „Dance Monkey“. No natjecanju još nije kraj jer će svi moći od ponedjeljka, 21. lipnja, na FB stranici naše škole glasovati lajkom za svoju najbolju izvedbu te na taj način sudjelovati u izboru za nagradu publike. Službena objava te ponovno izvođenje nagrađenih izvedbi održat će se 30.6. na promociji monografije vezane za 180-tu obljetnicu škole. Na kraju festivala tradicionalno smo otpjevali Himnu škole te uz opće veselje priveli kraju ovu turbulentnu nastavnu godinu.

Izvor:Marijo Ožaković