TREBA SE IGRATI

Autor: Štefica Facko Vrban, 27. 4. 2023.

Timskim radom polaznici izvannastavnih aktivnosti Domaćinstvo i Projektna skupina uspješno su napravili prirodni čaj od svježe ubrane koprive ( Projekt –Ljekovite biljke našeg zavičaja) ,a slobodno vrijeme do degustacije svog proizvoda iskoristili su za različite društvene igre.

11.travanj je Međunarodni dan društvenih igara,ali obilježavanje ovog dana može se provoditi kroz cijeli mjesec travanj i preporučljivo je što više koristiti igre u procesu nastave.

Igra općenito ima jako velik utjecaj na učenje i razvoj djece. Svi znamo kako djeca najbolje uče kroz igru i igranje. Igranjem društvenih igara kod djece razvijamo jako puno stvari :

• KRITIČKO MIŠLJENJE ( kada se dijete u igi nađe pred nekim problemom pokušati će ga riješiti. U početku će mu u tome pomagati suigrači, a kasnije će te probleme rješavati sam. Stručnjaci kažu kako ovekve situacije uče dijete kako i u stvarnom životu rješavati problem, a i pomažu i povećavaju djetetov IQ).

• SAMOSTALNOST (Djeca shvaćaju da u igri djeluju samostalno i ne trebaju opravdati svoj potez. Kasnije u životu, lakše će se suočavati s problemima i rješavanju problema).

• TIMSKI RAD ( Ukoliko igraju društvene igre u kojima se igrači grupiraju u timove, djeca će jako brzo shvatiti kako je suradnja jako bitna).

• POBJEDA/ SUDJELOVANJE ( Kroz društvene igre se jako brzo nauči što je uistinu bitno u samom procesu igranja, je li to pobjeda ili samo sudjelovanje). Izvor: Školski portal

Izvor: Jasminka Podlejan