Međunarodni dan mira

Autor: Tomislav Jelić, 21. 9. 2015.

„Zar nije mir jači od čelika, zar nije ljubav ljepša od duge?“, stihovi su pjesme koju je izveo djevojački zbor naše škole kao dio obilježavanja Međunarodnog dana mira. Upravo ti stihovi bili su jasna poruka našim učenicima da u sebi zadrže mir u svakoj životnoj situaciji jer to je najbolji način za suzbijanje ratova, zlostavljanja i nasilja, kao što je na samom uvodu rekao učitelj Marijo Ožaković. Kratkom priredbom, u kojoj su sudjelovali spomenuti djevojački zbor, mali zbor te recitatori iz 3. i 4. razreda, koje su pripremile učiteljice Jelena Erent i Željka Čaić, prisjetili smo se bitnog značenja poruke mira u ovo nemirno vrijeme kad nas okružuju  ratovi, prognanička raseljavanja, glad, neimaština i bijeda. Još samo onaj mali dio ljudskosti sprječava totalnu amoralnu, ekološku i gospodarsku katastrofu na našoj Zemlji, a upravo taj dio nošen je ljubavlju i mirom koje djeca naivno, nesvjesno i nevino nose u sebi, i koje bi trebalo ostati i u odraslom čovjeku. To je simbolizirano današnjim posjetom gosta naše škole, gospodina Vlade Pavišića, golubara iz Kurilovca, koji je simbolično opisao povezanost goluba i snage mira, objasnio karakteristike goluba pismonoše te na radost svih nas pustio golubove iz krletki i time obilježio ljubav, mir i ljudsku slobodu.

Izvor: Novinarska skupina OŠ Pokupsko