Sveti Nikola opet je s nama

Autor: Ana Bartolić, 6. 12. 2017.

„Iz dalekih krajeva svijeta došao k nama je sad. Darove malenoj djeci u vreći nosi on rad.“ I ovaj put pune ruke posla imao je sveti Nikola jer su sva naša djeca bila dobra cijele godine. Naravno da je trebalo pripremiti veliki broj vrećica punih slatkiša i još koječega što je u utorak 5. 12. zaista razveselilo naše mališane, one malo starije od 1. do 4. razreda i one manje predškolce pa i još mlađe, ali u tome mu je pomogla općina Pokupsko kojoj se sveti Nikola iskreno zahvalio.

Prije nego je stupio u hol škole učenici nižih razreda izveli su, u njegovu čast, prigodnu priredbu, sastavljenu od pjesama malog zbora, narodnih plesova folklorne skupine, ritmike u kojoj su sudjelovali i polaznici male škole te recitacija PŠ Hotnja, a sve to začinile su odličnim voditeljstvom učenice 6. razreda Petra i Laura.

A kad je mali zbor otpjevao i posljednju pjesmu, čiji smo dio stihova naveli na samom početku ove vijesti, zaorilo se veselo dozivanje najdražeg nam sveca koji se pojavio u svom svom sjaju i s velikim kutijama prepunih darova što su izmamili široki osmijeh i radost našoj djeci.

No, Nikola nije zaboravio ni one malo starije. Saznavši da su morali brže bolje ispraviti negativne ocjene te zbog toga nisu mogli prisustvovati veselju, obećao im je sutradan, na pravi dan svog imendana, ostaviti zaslužene poklone na klupama učionica da ih ujutro dočekaju i razvesele.