Gradsko- općinski Lidrano

Autor: Ana Bartolić, 26. 1. 2018.

Ni ova, kao i dugi niz godina Lidrana, nije mogla proći bez naše škole. Naime, u petak 26. 1. naši glumci predstavili su se s tri dramsko-scenska uratka, dva pojedinačna i jedan skupni. Natjecanje se odvijalo u dvorani OŠ Novo Čiče i okupilo je ogroman broj učenika velikogoričkog područja, a s time i naše učenike koji su se i ovaj put pokazali u sjajnom svjetlu. U kategoriji pojedinačnih scenskih izvedbi nastupili su učenici 4. razreda, pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan, Iva Skender i Leon Bašić, a u kategoriji skupnih izvedbi dramsko-scenska skupina u sastavu učenica Laure Kaurić, Paule Kuzmić, Nike Lukinić, Mateje Slade, Aurore Skrbin i Sare Lukinić te učenika Davida Božurića, Gabriela Skendera, Matije Brnardića i Antonia Blažekovića, također pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan s odlično pripremljenom predstavom „Čudnovata pjesma gospodina Stihovića“, autorice Maje Alfirević.

Iva Skender izvela je monolog Zvonimira Baloga „Kako ljudi putuju“, a Leon Bašić svoje literarno djelo, pjesmu „Cirkva“ koja je odmah ostavila dojam na cjelokupno stručno povjerenstvo te bila prva prozvana pojedinačna izvedba koja se plasirala dalje na županijsko natjecanje. Sve tri izvedbe dobile su pohvale i dobronamjerne kritike od strane prosudbenog povjerenstva dok je „Cirkva“ posebno naglašavana i pohvaljivana tijekom cijelog okruglog stola.

Naša ekipa Lidranovaca posebno se zahvaljuje i pohvaljuje požrtvovnost učenice Lane Lukinić koja im je, tijekom natjecanja, bila i moralna i fizička podrška kao i službeni fotograf naše škole tijekom smotre.