Oproštaj s osmašima

Autor: Ana Bartolić, 29. 6. 2018.

Samo jednom srce ludo iskočiti želi

zbog sveg onog što smo bili i što smo htjeli

stvarati, graditi, čuvati, zadržati,

naše snove do kraja sanjati.

Dan za danom i prođe godina osam u beskraj.

Novo vrijeme ispred nas donosi novi drhtaj

budućnosti, milosti, nemilosti i nadanja

da će iza svega ostati nova svitanja....

Ovim stihovima pjesme za sve osmaše, autora prof. Marija Ožakovića, nova svitanja u daljnjem životu i školovanju krenula su od petka 29.6. za sve naše osmaše koji su se vrlo ponosno, korektno i emotivno zahvalili svim učiteljicama i učiteljima, ravnateljici i ostalim djelatnicima škole na divnih osam godina zajedništva, učenja i vodstva prema budućnosti koja ih čeka. Svečanoj akademiji podjele svjedodžbi te završnoj školskoj priredbi, prethodila je misa zahvalnica u župnoj crkvi koju je predvodio vlč. Antun Pećar, a prije toga razrednici su ostalih razreda podijelili svojim učenicima svjedodžbe te održali zadnji sat razrednika u ovoj školskoj godini. Kao i svake godine i Općina Pokupsko pohvalila je i nagradila učenike koji su godinu završili s prosjekom 5,00. Ravnateljica općinske knjižnice Gordana Markuz, nakon naše ravnateljice škole Štefice Facko Vrban, obratila se u ime načelnika općine svim učenicima te uručila knjige kao nagrade najboljima, a zatim se voditelj UZ Lajdica, prof. Marijo Ožaković zahvalio vrijednim i vjernim zadrugarima osmašima koji su, gotovo svih osam godina, aktivno sudjelovali u radu zadruge, uručivši im zahvalnice i prigodne poklone. Također se zahvalio i roditelju gosp. Vladi Belečiću i na ovogodišnjoj nesebičnoj suradnji.

Uslijedio je dio programa na kojem su se, uz suze, osmaši prigodnim tekstovima, punim emocija, tuge i pristojnog smijeha, zahvalili svojim razrednicima, učiteljicama, učiteljima i svim djelatnicima škole uz poklone i ruže, a riječi ohrabrenja nisu štedjeli niti njihovi razrednici Nela Šipušić Gombarević. Margareta Kuka i Mato Lešić te učiteljica Jasminka Podlejan koja ih je četiri godine kao školska majka s ljubavlju vodila prema višim razredima osnovne škole.

Prigodni program završio je na početku spomenutom pjesmom te himnom škole koju su zajedno sa svima pjevali i prisutni bivši učenici, roditelji, učitelji i, po posljednji put u osnovnoškolskom obrazovanju u našoj školi Pokupsko, osmaši kojima želimo sve najbolje, uspjeh i sretnu budućnost u daljnjem školovanju i životu, a onima koji ostaju duge, tople, vesele i razigrane ljetne praznike.