Početak nove nastavne godine

Autor: Štefica Facko Vrban, 8. 9. 2020.

Stigao je smeđ i bujan, mjesec rujan, a s mirisima zrelog voća i pokošene trave miješao se miris novih udžbenika koji su, na početku još jedne nastavne godine, dočekali naše učenike. Naime, u ponedjeljak 7. rujna, započela je još jedna, pomalo neizvjesna nastavna godina jer još uvijek ne znamo što nas očekuje ove jeseni i zime po pitanju epidemiološke situacije. No, pored svi propisanih mjera, kojih su se vjerno pridržavali, naši učenici stigli su u vedrom i veselom raspoloženju da uz himnu RH i himnu škole, započnu nove nastavne pohode u osvajanje što boljih obrazovnih i odgojnih rezultata. Učenike, učitelje i po kojeg roditelja, koji su došli u pratnju svojoj djeci, ispred glavnog ulaza škole, nakon intoniranja navedenih himni, pozdravila je ravnateljica Štefica Facko Vrban, obrativši se prigodnim riječima te osnovnim uputama o trenutnom poštivanju mjera i kretanja po školi i školskom prostoru u vrijeme nastave, a vezanih za sprječavanje pojave i širenja COVID-a. Posebno je pozdravila učenike prvoškolce koji su hrabro krenuli, nakon prozivanja od strane svoje učiteljice Jelene Erent, u osnovnoškolske odgojno-obrazovne vode te im zaželjela sretno, veselo i uspješno osnovnoškolsko obrazovanje.

Nakon uobičajenog predstavljanja razrednika i učitelja, učenici su, u pratnji istih, krenuli, prema propisanom protokolu, u svoje učionice gdje su se drugi i treći sat, pod vodstvom svojih razrednika, upoznali s pravilnikom pridržavanja mjera nastave i ponašanja u školi za vrijeme trajanja epidemiološke situacije, rasporedom nastavnih sati i drugim osnovnim informacijama. Na klupama su sve učenike čekali udžbenici, određeni važni dokumenti te po dvije zaštitne maske za svakog učenika koje će se koristiti tijekom narednih nastavnih dana prema važećim uputama HZJZ i MZOS-a.

Posljednji nastavni sat, ovog prvog radnog školskog dana, učenici su proveli po rasporedu sa svojim učiteljima te se nakon toga uputili svojim domovima u uzbudljivom iščekivanju narednih nastavnih dana i sa željom da ova školska godina protekne sretno te u zdravom i veselom ozračju.

Izvor:Marijo Ožaković