Na završetku kalendarske godine...

Autor: Štefica Facko Vrban, 24. 12. 2020.

Završavamo kalendarsku godinu za koju su mnogi rekli da ju žele čim prije zaboraviti. Da, bila je drugačija od dosadašnjih. Neuobičajenija. Godina u kojoj smo pokušavali živjeti po nekom receptu za novo normalno. Bez obzira na sve teškoće, događale su nam se i lijepe stvari. Učili smo biti odgovorniji za svoje zdravlje i zdravlje ljudi oko nas, postali smo bliži u mnogim situacijama, podigli smo razinu svojih informatičkih kompetencija. Mjesec prosinac u našoj smo Školi pretvarali u mjesec radosti, zajedništva, kreativnosti, osjećaja za ranjivije skupine u društvu…Izradili smo nakit i okitili naš bor, uredili prostor u blagdanskom ozračju, došao nam je Sveti Nikola, sjetili smo se osoba s invaliditetom, izradili čestitke za umirovljenike koji će Božić dočekati u domovima, sjetili se naših bivših zaposlenika, stanovnika naše Općine. Održavali smo radionice na kojima smo izrađivali mirisne sapune, radili tople sendviče i slasne medenjake. Proveli smo natječaj za izbor najboljeg dizajna za masku za lice, izradili maske za sve učenike i zaposlenike škole. Održali smo školsku priredbu. Bez obzira na okolnosti, održane su sve planirane priredbe. Kad nismo mogli pjevati u unutarnjem prostoru, održavali smo priredbe u školskom parku, školskom dvorištu. Obilježili smo sve značajne datume. Sudjelovali smo u mnogim projektima. Nabavili smo dosta nove opreme koja će pomoći podizanju kvalitete rada u Školi. Posebno nas veseli nabavka opreme za školski glazbeni sastav. Svatko tko prati rad naše Škole mogao je dobiti informacije putem ove stranice ili FB stranice Škole.

Zbog okolnosti u kojima radimo, neke aktivnosti nismo uspjeli realizirati. Ali, vrijeme je pred nama. Sve ćemo nadoknaditi. Prva velika aktivnost koju s ponosom i radošću očekujemo  je 180. rođendan Škole.

Ovo je vrijeme kada zahvaljujemo svima koji su nam bili inspiracija, snaga i podrška u ostvarenju naših planova. Zahvaljujem svim učiteljima koji su se trudili dati od sebe sve najbolje kako bi učenici i u ovim okolnostima stekli nova znanja i razvijali pozitivne crte osobnosti. Zahvaljujem učenicima koji su se trudili i uspješno usvajali nova znanja. Veliko hvala upućujem i roditeljima koji su nam podrška u našim aktivnostima i bez kojih ne bismo mogli provesti nastavu na daljinu. Hvala i našoj lokalnoj zajednici i svim našim suradnicima što su dio našeg školskog života.

Mir u duši, u srcu veselje, osmijeh na licu- to su moje želje! Uz sebe da imate drage vam ljude i da vam ovaj Božić sretan i veseo bude!

Štefica Facko Vrban, ravnateljica