Lidrano 2016.

Autor: Tomislav Jelić, 9. 2. 2016.

Još jedan gradsko-općinski Lidrano protekao je u šarenilu boja mladih naraštaja osnovnih škola velikogoričkog područja te općina Kravarsko, Orle i Pokupsko. Ove godine naša škola pokazala je izrazitu spremnost, kao domaćin, ugostiti sve male i one malo veće glumce, novinare i književnike zajedno s njihovim mentorima profesorima koji su ponovno pokazali sav svoj entuzijazam kad je u pitanju književnost, govor i lijepa riječ. Nekoliko dana prije samog finala, koji se održao 8. veljače u dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Velikoj Gorici, prosudbeno povjerenstvo za literarni i novinarski izričaj, dobilo je, osobno svatko, radove učenika na kućnu adresu te su se, kao što su rekli na okruglom stolu, sastali svi zajedno navedenog datuma i donijeli odluke odn. prijedlog radova za županijsku smotru. Kroz vrijeme njihovog sastanka, u navedenoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Velikoj Gorici predstavili su se pojedinačni i skupni dramsko-scenski radovi u vrlo visokoj konkurenciji. Naša škola nastupila je s monodramom Zvonimira Baloga „Liječniku možeš isplaziti jezik samo kad si na pregledu“ koju je izvela učenica 2. razreda Silvija Belečić pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan te predstavom istog autora pod nazivom „Kava“ koju su izveli učenici Davor Belečić, Benjamin Pirša, Valentin Jankeš, Stjepan Jankeš, Leon Lukinić i Marko Malek pod vodstvom prof. Marija Ožakovića. I jedna i druga predstava dobile su sjajne kritike prosudbenog povjerenstva kojem se na kraju bilo teško odlučiti se za dva rada u pojedinačnom i dva u skupnom izrazu jer su svi radovi odisali kvalitetom i vrlo velikim napretkom u dramskom izražavanju. Ravnateljica škole Štefica Facko Vrban zahvalila se svima koji su doprinjeli da se ovaj veliki natjecateljski projekt realizira u najboljem svjetlu: Pučkom otvorenom učilištu za dodijeljeni prostor, članovima provedbenog i prosudbenog povjerenstva te učenicima, njihovim mentorima i kolegama ravnateljima iz osnovnih škola velikogoričkog područja.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.