Valentinovo

Autor: Tomislav Jelić, 13. 2. 2016.

Da su srca naših učenika, i povodom ovogodišnjeg Valentinova, u plavetnilu ljubavnog i zaljubljenog neba, pokazalo se i na ovogodišnjem školskom plesu zaljubljenih. Možda je ove godine falilo malo više otvorenosti, učenici su bili sramežljiviji nego inače pa su na plesnom podiju zasjali rijetki parovi. Najviše su prednjačili u plesu osmaši kojima je ovo bio posljednji ples za Valentinovo u našoj školi.

Kao i svake godine, prije početka zabave, podijelila se ljubavna pošta i poruke te čestitke povodom blagdana zaljubljenih, a kroz protekli tjedan učenici su si dali truda u sastavljanju ljubavnih stihova i proze. U visokoj konkurenciji pobijedila je pjesma učenice Dore Škrinjarić pod naslovom „On“. Stručno povjerenstvo u odabiru je gledalo sve segmente pjesništva i književnosti te stilska izražajna sredstva kao i smisao i originalnost, a u tome je najviše prednjačila, između ostalih radova, navedena pjesma za koju je Dora dobila nagradu i priznanje.

I ove godine naše učenike je zabavljala sjajna grupa „Select“ iz Gline, a u plesnoj pauzi o ljubavi, Valentinovu i zaljubljenosti pjevali su, recitirali, glumili ljubav te plesali na zanosne ljubavne note, učenici članovi tamburaške skupine, zbora, ritmike te dramsko-recitatorske skupine iz PŠ Hotnja.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.