1. glas OŠ Pokupsko

Autor: Tomislav Jelić, 12. 6. 2016.

link za online glasovanje: http://goo.gl/forms/6ckUetAPuIXdpMtj2

Zaista je pravo veselje bilo tijekom cijelog posljednjeg nastavnog dana u našoj školi, vladalo je jedno pozitivno ozračje. I premda su neki učenici hodali nezadovoljno hodnikom škole zbog neostvarenih planova oko ispravaka ili popravaka obrazovnih postignuća, velika većina je svojim ovacijama veselo podržavala tijek još jednog, četvrtog po redu, festivala naše škole „1. glas OŠ Pokupsko.“ Ove godine na natječaj je pristiglo 13 skladbi, a tijekom audicije i kasnijeg vježbanja s mentorom, prof. Marijom Ožakovićem, odabrano je deset od kojih je jedna skladba autorsko djelo. Učenici su sami birali skladbe koje je regulirao uvježbao s njima prof. Marijo. Nakon održane mise zahvalnice u župnoj crkvi, vesela lica naših izvođača odavala su samo jednu istinu, istinu o tome koliko im je stalo do pobjede ili barem do dobrih kritika. Svi sudionici, pa čak i plesna skupina koja se predstavljala mogućim programom za festival „Zlatna ruža“, naravno u konkurenciji, pokazali su svo svoje umijeće estradne umjetnosti i pored malih peripetija oko struje koja ih nije niti malo omela. Na kraju  samog festivala voditeljice programa, Sara Lukinić i Veronika Blažeković, još su jednom naglasile način glasovanja za sve skladbe po mišljenju publike: svi mogu na web stranici naše škole klikom na kružić kraj skladbe  dati svoj glas za najomiljeniju i najbolje izvedenu skladbu, a pobjednička skladba bit će objavljena 27. lipnja na dan svečanih podjela svjedodžbi. U intermezzima službenog dijela programa nastupili su oba dva naša zbora i tamburaši, a ravnateljica škole, inače dirktorica festivala, čestitala je svim izvođačima  koji su dobili priznanje za sudjelovanje na festivalu „1. glas OŠ Pokupsko.“ Završetak današnjeg nastavnog dana zaključili smo zajedničkim fotografiranjem svih sudionika festivala na stageu i svih učenika u novootvorenom parku iza škole.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.