Terenska nastava - obilazak grada Zagreba

Autor: Tomislav Jelić, 14. 10. 2016.

Učenici 4. razreda matične i područne škole, dana 12.listopada 2016.g. u sklopu nastave PiD posjetili su glavni grad naše domovine. Početna točka bila je Katedrala, pa tržnica Dolac ("trbuh" grada Zagreba), Trg bana Josipa Jelačića, a zatim Radićevom ulicom do Krvavog mosta prema Kamenitim vratima, preko kojih smo stigli do našeg glavnog cilja, Muzeja grada Zagreba u Opatičkoj ulici. Uz stručnu pomoć djelatnice muzeja, koja nas je iscrpno provela kroz povijest grada Zagreba, učenici su obnovili stečena znanja iz školskog gradiva.
   Dalje nas je put doveo na Trg Sv.Marka na kojem se nalazi istoimena crkva, te zgrade Sabora i Vlade RH. Zatekli smo se u vrijeme održavanja sjednice Vlade RH koja je bila popraćena mnoštvom novinara i TV-kamera. Učenici su imali priliku razgovarati s nekima od poznatih novinara, a zaintrigirali su ih i kamermani i njihova oprema.
   Sljedeće odredište bila nam je kula Lotrščak, te vožnja uspinjačom do Ilice. Zastali smo u čuvenoj slastičarnici "Vinceku" gdje smo se okrijepili sladoledom, a popratio nas je bučni Grički top. Puni energije nastavili smo preko Cvjetnog trga u Teslinu ulicu pa do zgrade HNK-a i Mažuranićevog trga gdje nas je čekao autobus. Umorni i zadovoljni zanimljivom terenskom nastavom, sretno smo stigli u Pokupsko.

Izvor: Smiljana Levar, učiteljica