Trolovi i MSU

Autor: Tomislav Jelić, 17. 11. 2016.

Da sreću možeš pronaći u sebi, u dubini svoje duše u kojoj se skriva veselost i dobro raspoloženje,  a ne u materijalnim stvarima, upoznali su i zaključili danas učenici 5., 6. i 7.a razreda koji su u pratnji školske knjižničarke Tihane Strmo te svojih razrednica Nele Šipušić Gombarević, Martine Bartolić i razrednika Marija Ožakovića, uživali u najnovijem animiranom uratku poznatih autora slavnog Shreka, Mikea Mitchella i Walta Dohrna, Trolovi. Naime, lutke trolova postale su hit u šezdestima, a osmislio ih je danski ribar Thomas Dam. Kultna igračka nastala u 1960-im godinama, koja je bila omiljena mnogim generacijama, nakon toga stigla je i na velika platna u Multiplex kina Cinestar. Učenici i njihovi pratitelji uživali su, a ponešto i naučili iz svakodnevnog života, u dramatičnoj radnji u kojoj se dva glavna lika, optimistična princeza Lala i njezina suprotnost Granko suočavaju s opasnim i gladnim Bergenima koji koriste trolove za hranu kako bi i oni okusili malo sreće jer su vječno nesretni. Uz sjajnu animaciju, šarenilo boja, dobru glazbu, obrade popularnih hitova Justina Timberlakea, Cindy Lauper i ostalih glazbenih zvijezda, sat i pol dobre animacije popularnih Trolova je brzo protekao te su se, nakon filma,  učenici s učiteljicama, učiteljem i knjižničarkom uputili u Muzej suvremene umjetnosti kako bi upoznali pravce i stilove suvremene i moderne likovne umjetnosti. Nakon veselog spuštanja popularnim instaliranim toboganom u MSU-u, sjajno ispunjena izvanučionička nastava je završila veselim povratkom u stvarnost školskih obveza.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.