Preduskrsna priredba

Autor: Ana Bartolić, 10. 4. 2017.

...ZNAM, TAJ IZLAZ TI SI

I TVOJA RIJEČ, BOŽE MOJ, SNAŽNA JE

JER SI DAO SINA U LJUBAVI

DA SE VJERA NE ZABORAVI

NIKADA...

Ovim završnim stihovima pjesme „Isuse moj“, autora prof. Marija Ožakovića, završila je današnja priredba kojom smo obilježili nadolazeći blagdan Uskrsa, ali se i sjetili dana koji predstoje tom najvećem kršćanskom, katoličkom blagdanu. Nakon što su nas na samom početku razveselili mali zbor i učenici PŠ Hotnja, koje je pripremila učiteljica Smiljana Levar, slijedio je polasatni duhovni put kroz Kristovu muku, odn. križni put kojeg su izveli djevojački zbor i biblijska skupina, a koje su pripremili učitelj Marijo Ožaković i vjeroučitelj Mato Lešić. Kroz prezentacijske slajdove, s reprodukcijama Kristove kalvarije, te kroz stihove „Križnog puta Isusovim riječima“, bile su upletene duhovne pjesme koje su još više nadahnule najavu nadolazećih velikih dana, dana pred Kristovu pobjedu nad smrću. Na samom kraju učitelj Marijo rekao je samo rečenicu:“Ranjenog Isusa ponesimo u svojim srcima i nastavimo put svojih obveza.“ Posljednim slajdom izvođači su čestitali svima Uskrs, zadovoljni svojim izvedbama na čast Gospodina koji je dao svoga sina za spas čovječanstva iz ljubavi.