Prvo polufinale 1. glas Oš Pokupsko

Autor: Ana Bartolić, 7. 6. 2017.

Prvo polufinale 5. festivala zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“ je iza nas i to odlično odrađeno 6. 6. Tog dana natjecalo se devet skladbi, sve ukupno 15 izvođača, učenica i učenika razredne nastave; jedan učenik, odn. jedan od favorita, Mijo Jurković,  nije mogao sudjelovati zbog bolesti. Od samog jutra vladala je izvjesna euforija među kandidatima, a to se kasnije odrazilo i na samom nastupu. Kod pojedinih izvođača osjetila se trema, ali cjelokupni dojam, i pored nekih tehničkih poteškoća, bio je sjajan, kao i sjajne voditeljice programa Dorotea Kušević i Melita Mioković. Na samom početku, svim sudionicima i publici obratila se riječima ohrabrenja ravnateljica naše škole i ujedno samog festivala gospođa Štefica Facko Vrban proglasivši festival otvorenim.

Nakon izvedbe skladi u natjecateljskoj kategoriji, na pozornicu su stupili članovi tamburaške grupe i plesne skupine koji su, pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan i učitelja Marija Ožakovića, „razbili“ tijek zabavnjaka izvornim narodnim dječjim pjesmama i plesovima. Povjerenstvo festivala, u sastavu prof. Nele Šipušić Gombarević, učiteljice Smiljane Levar te člana grupe „Lips“ Kristijana Šandora, nakon sjajno izvedenih skladbi, odabralo je bodovanjem prve finaliste, a to su:

Antonija, Sara i Nika s pjesmom Dunav, Lana i Ivana koje su izvele skladbu Junto a ti, Paula, Gloria i Sara s pjesmom Luda kuća te Valerija koja je pjevala skladbu Nine Kraljić Zaljuljali smo svijet. Kraj prvog polufinala 5. festivala zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“ začinjen je malim zborom koji je zaorio poznati pjesmu „Kad si sretan“, a voditeljice su ujedno i najavile drugo pulufinale koje će se održati u srijedu, 14. lipnja.