Drugo polufinale 1. glasa Oš Pokupsko

Autor: Ana Bartolić, 15. 6. 2017.

I drugo polufinale 5. festivala zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“, zadnji dan nastave, vrlo uspješno je realizirano. Od jutra su trajale tonske pripreme učenika natjecatelja i vladalo je uzbuđenje, možda malo manje nego u prvom polufinalu, ali ipak vidljivo. Treba izdvojiti da su u natjecateljskom dijelu programa nastupili i pojedini učenici koji su upućeni na dodatni rad zbog negativnih ocjena, ali ta situacija niti malo ih nije omela u opuštenom nastupu na šarenoj pozornici naše škole.

Ravnateljica festivala gospođa Štefica Facko Vrban osvrnula se kratko na prethodno polufinale ocijenivši ga vrlo uspješnim, a kao i u prethodnom, i u ovom polufinalu za izvrsno vodstvo u programu pobrinule su se učenice osmog razreda Dorotea Kušević i Melita Mioković.

Stručni ocjenjivački sud u sastavu prof. Nela Šipušić Gombarević, prof. Kristina Panižić, inače autorica statue pobjednika festivala te učiteljica Jasminka Podlejan pažljivo je saslušalo slijedeće izvođače: Jana Jurković, Dino Šandor, Dominik Šandor, Josip Sečenj, Davor Belečić i Valentin Jankeš, Stjepan Sučec i Lidija Muža, te je zbrajanjem svojih bodova od 5 do 10 odabrao finaliste: Lidija Muža sa skladbom „Beneath your beautiful“, Dino Šandor i skladbu „Girls“ te Davor Belečić i Valentin Jankeš koji su izveli „Opasne vibracije“. Navedeni i prethodni finalisti naći će se na WEB stranici naše škole, a svi učenici moći će klikom u kružić dati glas svom favoritu. O broju klikova ovisit će 1. nagrada publike, a rezultati će biti objavljeni javno na svečanoj podjeli svjedodžbi za učenike osmog razreda.

Dodajmo još i to da su u revijalnom dijelu programa nastupili naši tamburaši, pod vodstvom prof. Marija Ožakovića izvevši narodnu pjesmu „Kad procvatu u proljeće jabuke“ te Matea Slade u mažoret plesu „1. korak“. Kulminaciju festivala, nakon što je ravnateljica uputila učenicima kratke obavijesti i riječi pozdrava, začinile su zborašice i svi izvođači pjesmom „Uhvati ritam“ nakon koje su učenici u vedrom ritmu krenuli na zasluženi odmor.