Škola u prirodi u Dramlju

Autor: Ana Bartolić, 14. 6. 2017.

Od 10. do 14. lipnja učenici OŠ Pokupsko i PŠ Hotnja boravili su u "Školi u prirodi" u Dramlju.

U subotnje jutro, kofera prepunih očekivanja i uzbuđenja krenuli smo autobusom ispred OŠ Pokupsko ostavljajući uplakane roditelje. Na putu zastali smo da bi se osvježili u špilji Vrelo uz jezero Bajer pokraj Fužina. Vodič nas je proveo kroz špilju te upoznao sa stalagmitima i stalaktitima, a posebno su učenike oduševile lokacije snimanja filma "Winnetou" gdje se nalaze indijanski totemi, a jezero Bajer je u filmu imalo ulogu "Srebrnog jezera".

U Dramalj smo stigli u ranim popodnevnim satima gdje nas je marljivo osoblje dočekalo sa sokovima i kolačima.Uslijedilo je smještanje u sobe i kupanje na obližnjoj plaži.

Svaki dan je bio ispunjenj raznim aktivnostima. Tako smo sutradan  brodom posjetili lijepi starinski gradić Vrbnik na otoku Krku i obišli znamenitosti, a učenici su bili posebno oduševljeni najužom ulicom na svijetu. U ponedjeljak smo posjetili Akvarij morskih riba u Crikvenici.  Utorak smo iskoristili predivno vrijeme za sunčanje i kupanje.

Večernji program je bio stalno ispunjen pjesmom i plesom. U izboru najluđih frizura diplome najboljih dobili su učenica PŠ Hotnja Matea Štimac i učenik OŠ Pokupsko Kristijan Sučec.

Na povratku kući posjetili smo Svetište Majke Božje na Trsatu gdje nas je ljubazni fratar proveo svetištem te  upoznao s nastankom svetišta, a učenicima je bila najzanimljivija kapelica zavjetnih darova u kojoj smo smo upalili svijeću i pomolili se.

U kasnim popodnevnim satima stigli smo pred školu , a učenici su pohrlili u zagrljaj roditeljima koji su ih nestrpljivo čekali.

Izvor: Smiljana Levar