Završna školska priredba i oproštaj od osmaša

Autor: Ana Bartolić, 30. 6. 2017.

Nakon posljednjeg ovogodišnjeg susreta razrednika i učenika na kojem su učenicima podijeljene svjedodžbe, nakon svete mise zahvalnice za uspješno realiziranu školsku godinu, nakon intoniranja državne himne u izvođenju školskog djevojačkog zbora, aktivnosti škole nastavili smo u petak 30.6. svečanom akademijom podjele svjedodžbi učenicima osmog razreda.

Tome su prethodile podjele nagrada učenicima koji su nastavnu godinu završili s uspjehom 5,00, a koje je donirala Općina Pokupsko, podjela priznanja učenicima koji su osvojili prvu nagradu na natjecanju CM lige u regiji za mlađu dobnu skupinu, podjela zahvalnica učenicama osmog razreda za osmogodišnji nesebičan doprinos u radu UZ Lajdica, podjela zahvalnice roditeljima Belečić za suradnju i materijalni doprinos UZ Lajdica te proglašenje nagrađenih od strane žirija kao i pobjednika ovogodišnjeg 5. festivala zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“. Drugu nagradu žirija osvojila je Valerija Muža s pjesmom Zaljuljali smo svijet, prvu Lidija Muža s pjesmom Beneath your beautiful, a grand prix ovogodišnjeg festivala s 33,8 % glasova osvojili su trostruki pobjednik festivala Valentin Jankeš i dvostruki pobjednik Davor Belečić koji su izveli skladbu Opasne vibracije. Prije samog proglašenja pobjednika učenik Mijo Jurković izveo je svoju prijavljenu skladbu Pijanka koju zbog bolesti nije mogao izvesti u regularnom polufinalu te zasluženo primio svoje priznanje za sudjelovanje.

Slijedila je svečana podjela svjedodžbi učenicima osmog razreda tijekom koje su se učenici iskreno zahvalili svim učiteljicama i učiteljima koji su ih kroz svih osam godina vodili do konačnog obrazovnog cilja u osnovnoškolskom obrazovanju kao i zahvalili ravnateljici te svim djelatnicima škole. Uz suze rastanka, pomalo smijeha koji se prelamao tijekom prikazivanja fotografija učenika, uz pjesmu Slijedimo svoju zvijezdu koju je za osmaše skladao prof. Marijo Ožaković, uz riječi ohrabrenja i utjehe njihove razrednice Melite Jurilj, osmaši su posljednji put u našoj školi primili svjedodžbe koje će im trebati u daljnjem obrazovanju i koje su pokazatelj njihovog temeljnog znanja za budućnost u životu.

Završetak priredbe upriličio se neizbježnom himnom škole te zajedničkim godišnjim fotografiranjem u školskom parku nakon čega su se učenici uputili na zaslužene ljetne praznike.