Tradicionalni valentinovski ples u našoj školi

Autor: Ana Bartolić, 13. 2. 2018.

Tradicionalni valentinovski ples u našoj školi, ovaj put bio je vedrijeg raspoloženja nego prošle godine, možda zbog toga što je bio spojen zajedno s fašničkim. Naime, u utorak 13.2. nastava se odvijala u poslijepodnevnim satima jer je za učenike i djelatnike škole priređen ples i za Valentinovo i za Fašnik. Dobrom raspoloženju i punijem plesnom podiju doprinijela je odlična glazba grupe Select koji nisu štedjeli podizanje sjajne atmosfere u holu škole svim glazbenim i pratećim sredstvima. I premda je bilo onih koji su se sramili ili koji su se, zbog određenih razloga držali po strani, praznog prostora za ples je bilo vrlo malo, a uz svirače naši su učenici i pored plesa, gromoglasno pjevali poznate skladbe.

Sve je započelo kratkom priredbom u izvođenju prigodnih stihova učenika PŠ Hotnja te tamburaške skupine koja je izvela pjesmu Oko garavo. Zatim je slijedila svirka, a u središnjem dijelu zbivanja proglašene su i nagrađene najoriginalnije maske te ljubavne pjesme koje su učenici sastavljali tijekom prošlog tjedna. Za najoriginalnije maske nagrađeni su slijedeći učenici: Tara Kuzmić, Nika Leona Aldobašić, Lucija Rožanković, Iva Skender te skupina učenika PŠ Hotnja. Za najbolju ljubavnu poeziju nagrađene su učenice Sara Lukinić i Sara Sučec. Njihove nagrađene pjesme donosimo u cijelosti na web portalu škole.

Uz glazbu, ples, veselje, ocrtane maske od strane spretnih ruku poznate vizažistice Irene Vuković, šarene kostime, vesela i nasmijana lica te iznenađenje večeri koje je priredio naš Dario Gajdek dobivši dozvolu malo zasvirati na ritam setu, poslijepodne i večer Fašnika i Valentinova u našoj školi brzo su prošli, a učenici su se, već pomalo umorni, zadovoljno vratili svojim kućama uz pozdrave do sutrašnjeg radnog jutra i podjele ljubavne pošte koju željno očekuju.

Sara Sučec, 8.a

Što je to ljubav

Što je to ljubav?

Htjela bih znati

tako da mogu

nekom je dati.

Da l' ljubav je sreća

od neba veća

il' poljubaca malih

prepuna vreća?

Da l' to je nešto lijepo

il' se zbog toga pati?

Što je to ljubav,

ja moram znati!?

Sara Lukinić, 8.b

Daljina

Kažu mnogi da glupo je i teško

voljeti nekog koga ne vidimo često.

Kažu da nema smisla čekati,

voljeti nekog koga ne možemo viđati.

Ali ne znaju oni koliko je ljubav jaka

i koliko boli takva riječ svaka.

Jer nije teško voljeti i biti vjeran

ako je netko daleko toga vrijedan